Cvičení Blansko

 

.Prázdninové speciály 2020

 

Prožijte s námi aktivní prázdninový čas věnovaný péči o tělo a duši, připravili jsme pro vás bohatý letní program. Přidejte se k nám : )

Prázdninové speciály – již tradiční a vyhledávané Body&Mind lekce, které si kladou za cíl posun ve vědomí praktikujících a jejich vnímání těla, mysli a duše. Propojují práci s myslí (aktivní imaginace, meditace, relaxace, práce s pozorností) a různé druhy cvičení s aplikací principů zdravého pohybu (Jóga, Pilates, Jogalates, SM system, Footwork, Norbekov, Shiatsu, Feldenkrais …). Lekce probíhají v prostorách HM v Blansku-Horní Lhotě č.p. 127. Cena 100,-Kč

Nordic Walking se cvičením –  přirozený a maximálně prospěšný pohyb těla se zapojením 90+10% svalů, aneb principy zdravého pohybu v praxi. Akce jsou vedeny zábavnou formou s vědomým zapojením těla, mysli a vnímání. Náročnost se vždy přizpůsobuje skupině. Přihlašujte se na mailu daniela.kalvodova@gmail.com, bližší info posíláme pouze přihlášeným vždy před akcí, které probíhají na různých místech v okolí Blanska (možnost společného svozu auty). Cena za akci 100,-Kč, možnost zapůjčení holí za cenu 50,-Kč

 

Aktualizace – týden od 29.7.:

 • Po 29.6. – poslední předprázdninové cvičení v oblíbené kombinaci ​(platí permanentky)​
   • 17:30    Norbekov + SM systém a 18:45 Pilates – rollery – maximální efekt pro vaše spokojená záda
 • St 1.7. – první prázdninový speciál
   • ​18:30 ​   JÓGA ​– ​první prázdninová lekce bude na fyzické úrovni vhodná i pro začátečníky. Na úrovni mentální si při ní můžete osahat (a poté dále rozvíjet) vaši schopnost vědomého vnímání vlastního těla, dechu a práce s pozorností, které jsou na cestě jógy vedoucí k vnitřnímu sjednocení, spokojenosti a štěstí, klíčové. 

 

 


.

Pravidelné lekce cvičení 2019/2020 – CVIČÍME DO KONCE ČERVNA!

 

Pondělí         

17:30   Norbekov + SM systém     (s Danielou)
18:45   Pilates 
                                  (s Vlastou a Danielou)

Úterý             

18:45   Zumba                                   (s Lucií, sudé úterky)

Středa           

17:30   Norbekov                              (s Danielou)
18:45   Pilates plus                           
(s Danielou)

Čtvrtek         

17:30   Street Dance                        (s Kristýnou, pro děti od 6ti let)
18:45   Zumba                                    (s Lucií, liché čtvrtky)

Neděle             

9:00   Pilates                                       (s Vlastou)

 

NORBEKOV – nevšední, jednoduché, zábavné a účinné cvičení pro zlepšení vitality, omlazení těla a mysli, posílení páteře a kloubů. Vychází z tajné súfijské jógy a působí ve fyzické i psychické rovině současně. Důraz je kladen na pozitivní naladění mysli – cvičíme s úsměvem : ), ve stoje, ve společném kruhu. Intenzitu a rozsah pohybu si volí každý sám, cvičení je tak vhodné pro všechny generace a kondiční úrovně, od jemného protažení k zapocení se.


SM SYSTÉM
– sestava účinných cviků MUDr. Richarda Smíška pro zdravá záda. Využitím pružných lan aktivuje spirální svalové řetězce a protahuje páteř směrem vzhůru. Udržuje tělo i páteř v dobré kondici, působí na léčbu a regeneraci plotének, skoliózy, význam má při prevenci a léčbě poruch velkých kloubů.

  • Pondělky 17:30 – skladba lekce 30-40min Norbekov / 20-30min SM systém. Poslední pondělí v měsíci vždy jen SM systém


PILATES
– Ucelená metoda pro práci s tělem a myslí, které udržuje v dokonalé rovnováze. Buduje pevné, štíhlé tělo, posiluje pánevní dno, zpevňuje zádové, břišní a hýžďové svalstvo, rozvíjí sílu, ohebnost, rovnováhu, koordinaci, koncentraci a správné dýchání. Kombinujeme klasiku na podložce s cvičebními pomůckami – rollery, míče, gumy, ručníky, overbally, novinka – toning bally.


PILATES PLUS
– cvičení Pilates na podložce i s pomůckami  je doplněno nebo proloženo funkčními prvky, např. Medical Pilates, Foot work, SM systém, Makko-ho, Relaxace, prvky Jógy

  • Skladba lekce v poměru 40-50min Pilates / 10-20min doplňující prvek


ZUMBA
– dynamické, taneční cvičení inspirované latinsko-americkou hudbou s prvky merengue, salsy, reggaeton, samby, hip-hop a dalších. Taneční pohyby jsou složeny z jednoduchých kroků, které se každý snadno naučí.


STREET DANCE
pro děti od 6ti let – Street dance, nazývaný také pouliční tanec je zastřešující pojem, který se používá pro popis tanečních stylů, které se vyvinuly mimo taneční studia, přímo v ulicích, školních dvorech a tanečních klubech. Jde o úžasný způsob odreagování. Děti si zlepší koordinaci pohybů a získají sebevědomí při vystoupeních.


PŘIPRAVUJEME:

  • Od roku 2020 se můžete těšit na pravidelné úterní lekce JÓGY

KDE:

V příjemném centru Hornolhotských maminek, Blansko – Horní Lhota 127 (nedělní Pilates ZŠ TGM v Blansku)

Těší se na Vás tým centra HM a lektorky – Kristýna Olbertová, Lucie Borešová, Vlasta Němcová a Daniela Kalvodová

 


 

Body&Mind lekce cvičení v Blansku, které vás budou bavit. Pro dospělé, děti i seniory, již od roku 2008

Představte si cvičení, ze kterého odcházíte s vnitřním úsměvem, který se vám zrcadlí ve tváři. Ve vaší mysli jakoby někdo zadal příkaz „vysypat koš“ a vy s čistou hlavou, plní energie a příjemně naladění odcházíte s pocitem zcela nového těla…